Cięcie ścian i stropów

Czym jest cięcie ścian i stropów?

Technologia betonowa umożliwiająca cięcie ścian i cięcie stropów jest dobrze znana od lat 60 ubiegłego wieku. Rozwinęła się jednak na początku XXI wieku ze względu na wzrost budownictwa z żelbetu monolitycznego czy segmentowego. Dzięki najnowszym technologiom takim jak cięcie ściany żelbetowej techniką np.: diamentową, można wycinać w ścianach otwory pod:

 • dzwi,
 • okna,
 • wentylację, 
 • klimatyzację,
 • instalacje elektryczne,
 • instalacje wodne,
 • przewody kominowe,
 • klatki schodowe.

Dodatkowo cięcie stropu umożliwia tworzenie otworów i przejście na kolejne kondygnacje, łączenie instalacji czy stworzenie funkcjonalnych i pięknych schodów na wyższe piętro. Cięcie stropu żelbetowego, cięcie ściany z cegły, cięcie ścian betonowych techniką diamentową nie ma sobie równych. Otwory wykonane w ten sposób są szalenie precyzyjne i nie wpływają na konstrukcje budynków. Usługi cięcia stropów i cięcia ścian świadczymy podczas nowych inwestycji budowlanych, drogowych oraz podczas prac modernizacyjnych i remontowych.

Jak działa cięcie ścian żelbetonowych, betonowych i cięcie stropów?

Podczas cięcia ścian i cięcia stropów wykorzystujemy piły ręczne, ścienne oraz wiertnice do tworzenia otworów różnych kształtów i rozmiarów – świetnym przykładem są klatki schodowe. Do cięcia betonu wykorzystujemy także piły listwowe do wycinania ścian i stropów pod różnym kątem.

Prace remontowe czy budowlane mogą wywołać hałas od 90 do 120 dB. Dodatkowo pył z cięcia zawiera szkodliwą krzemionkę. Podczas naszych prac wykorzystujemy między innymi bezpyłowe cięcie ścian o niskim poziomie wibracji i hałasu. Nasze techniki są bezpieczniejsze dla zdrowia człowieka oraz samego budynku. Brak dużego zapylenia czy hałasu to bezpieczeństwo dla innych pracowników oraz użytkowników budynku. Dodatkowo brak wibracji powoduje, że nie zostaje naruszona konstrukcja budynku i fundamentów. Inne walory techniki diamentowej cięcia stropów i ścian to:

 • duża szybkość realizacji, 
 • brak pęknięć w betonie i konieczności szlifowania,
 • ogromna precyzja co do milimetrów.

Czemu służy cięcie stropów i cięcie ściany?

Cięcie stropów czy ścian betonowych umożliwia zmianę funkcjonalności nowych i już służących wiele lat budynków. Cięcie ścian i stropów wykorzystywane jest w nowym budownictwie między innymi do prowadzenia kanałów, wentylacji, instalacji czy przyłączy gazowych, wodnych, kanalizacyjnych. Dzięki usłudze można budować klatki schodowe, a nawet całe nowe kondygnacje np.: rozbudowa stadionu czy budynków użytku publicznego.

Cięcie posadzki betonowej zbrojonej pozwala na położenie kompletnie nowej podłogi lub renowację już istniejącej. Gdzie jeszcze można wykorzystać naszą usługę? Wykonujemy:

 • cięcie dylatacji,
 • cięcie szachtów windowych,
 • prace korekcyjne, korygujące konstrukcje betonowe,
 • cięcie otworów pod okna, drzwi, przejścia.

Zalety cięcia ścian i stropów najnowszymi technikami

Profesjonalna usługa taka jak cięcie ściany bez kurzu powoduje, że nie trzeba wyłączać budynku w całości z użytkowania. Remont biurowca, rozbudowa stadionu mogą odbywać się w trakcie pracy biurowej w sektorach nieobjętych modernizacją czy pracami wykończeniowymi. Dodatkowo dbamy o wcześniej wspomniane zdrowie pracowników budowlanych. Natomiast brak wibracji nie tylko nie narusza fundamentów czy ścian nośnych, ale również innych już istniejących konstrukcji typu schody, piękne elewacje czy nieszablonowe posadzki.

Cięcie bezpyłowe ścian i stropów to także doskonała adaptacja budynków nowych i istniejących. Usługa umożliwia zmiany w projektach, koryguje błędy projektowe czy budowlane. Dzięki niej uniknąć można znacznych opóźnień w pracach budowlanych i odbiorach. Docelowo jednak przystosowuje budynek do wymogów projektu, czyli tworzymy otwory pod zaplanowane rozwiązania architektoniczne.

Zapraszamy do kontaktu.

 

Zaufali nam